Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Alergijos diagnostika: ne taip ir paprasta

Alergijos diagnostika: ne taip ir paprasta

Atrodytų, kad alergijos diagnozė visiškai akivaizdi, bet po alergija gali slėptis organizmo parazitai arba infekcinės ligos, uždegiminiai arba autoimuniniai susirgimai, maisto netoleravimas ir diatezė, kuriuos atskirti ne visada taip paprasta. Nustatyti diagnozę padeda klinikiniai simptomai – dažniausiai odos bėrimas, niežulys, sloga, ašarojančios akys, įvairūs patinimai iki pat Kvinkės edemos ir anafilaksinio šoko. Diagnozuoti padeda ir kraujo tyrime matomi pakitimai (nustatomi antikūnai, imunoglobulino IgE kiekis, eozinofilai), atliekami odos alerginiai mėginiai, alergenų netoleravimo, eliminavimo, šalčio ir karščio tyrimai.

Alergijos gydymas – ar sugebėsime ją įveikti?

Deja, iki šiol nerastas gydymo būdas, galintis visam laikui išvaduoti jus nuo alergijos. Yra daugybė įvairių gydymo taktikų, nes atsižvelgiama ir į tai, kad alerginių reakcijų atsiradimo mechanizmai skirtingi. Alergijos gydomos neutralizuojant antikūnus, slopinant pačią alerginę reakciją arba mažinant uždegimą. Plačiai paplitę antihistamininiai preparatai veikia būtent taip. Efektyvesnis būdas yra antikūno – antigeno kompleksų sorbcija ir šalinimas iš organizmo. Kartais reikia ir rimto įsikišimo, pvz., plazmaferezės ar imunosorbcijos. Išsivysčius itin sunkioms komplikacijoms, net prireikia vartoti kortikosteroidų.

Alergijos komplikacijos iš tiesų pavojingos

Alergija būtinai reikalauja atitinkamo dėmesio ir gydymo. Juk kaskart, kai paaštrėja alerginė reakcija, organizme išauga antikūnų skaičius ir kada nors, visiškai neprognozuojamu metu tai gali sukelti pačią smarkiausią ir pavojingiausią būklę – anafilaksinį šoką. Taip pat gali netikėtai pradėti niežėti, darytis sunku kvėpuoti arba gali staiga sumažėti arterinis kraujospūdis. Nesuteikus skubios medicininės pagalbos, tokia būklė gali baigtis net mirtimi.

Atsižvelgiant į turimą informaciją, būtina laiku ir teisingai pritaikyti gydymo taktiką, pasirinkti sau priimtiną mitybos režimą ir optimalias higienos priemones, kurios leistų sumažinti į organizmą patenkančių alergenų kiekį, padėtų juos pašalinti iš organizmo ir įspėtų apie kylančias alergines reakcijas.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"