Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Badauti vis dėlto sveika? Kepenims – taip!

Badauti vis dėlto sveika? Kepenims – taip!

Badauti gali būti naudinga apsisaugant nuo kepenų sutrikimų – tokią išvadą daro mokslininkai iš Helmholtz Zentrum (München). Specialistai atliko tyrimus, kurių metu atrado baltymą GADD45B, kuris susiformuoja organizme dėl maisto trūkumo. Jeigu organizmui neužtenka maitinimo, šis baltymas reguliuoja medžiagų apykaitą kepenyse. Jo veiklos rezultatas yra riebalų susikaupimų tarp kepenų ląstelių sumažėjimas, dėl to mažėja riebalinės hepatozės (riebalinės kepenų ligos) rizika.

Mokslininkai priėjo išvadą, kad trumpas badavimas arba tiesiog mažiau kaloringa mityba normalizuoja medžiagų apykaitą. Badavimo metu susiformuoja streso molekulės ir kepenys susiurbia mažiau riebalų rūgščių, tokiu būdu pagreitina metabolizmą ir gliukozės utilizavimą. Atliekamame darbe laboratorinės pelės su sumažintu baltymą koduojančio geno GADD45B aktyvumu, buvo labiau linkę į riebalinę hepatozę (riebalinę kepenų ligą).
Atkūrus jų baltymo lygį riebalų kiekis kepenyse mažėja ir greitėja metabolizmas ir gliukozės utilizavimas. Tyrimo rezultatai leido mokslininkams padaryti išvadas: žmonės, turintys mažą baltymo GADD45B lygį, turi padidintą gliukozės lygį kraujyje ir didesnį riebalų kiekį kepenyse. Mokslininkai žada tęsti tyrimus, nes jie gali duoti galimybę išspręsti labai paplitusią dabar riebalinės kepenų ligos problemą.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"