Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Keliautojų diarėja 700x230

Keliautojų diarėja

Šis nemalonus sutrikimas, vadinamas keliautojų diarėja, priskiriamas atskirai ligų grupei. Jis pasitaiko gana dažnai, nes suserga nuo 5 iki 50 procentų keliautojų (priklausomai nuo regiono, į kurį keliauja). Žinoma, susirgti diarėja rizikuoja tie, kurie vyksta į tropikus, Lotynų Ameriką, Azijos ir Afrikos šalis.

Apskritai kalbant, šis susirgimas kasmet vargina milijonus turistų ir padaro didelę žalą ekonomikai. Įprastai ligos simptomai trunka trumpiau nei vieną savaitę ir gali išnykti savaime, bet kelionė vis tiek jau būna sugadinta. Kai kuriais atvejais susirgimas gali pereiti į chroniškus virškinimo sistemos negalavimus. Dažniausiai tokia diarėja atsiranda dėl bakterijų (Escherichia coli, Shigella, Campylobacter, Salmonella, Aeromonas, Plesiomonas) arba virusų (norovirusai – RNR Caliciviridae šeimos virusas).

Antibiotikų terapija turi būti taikoma tik sunkios ar užsitęsusios ligos atveju arba iškilus sunkių medicininių arba socialinių komplikacijų pavojui. O štai prebiotikų ir probiotikų terapija šiuo atveju yra pakankamai efektyvi, kaip buvo įrodyta keleto metaanalizių metu. Pasirodo, L. acidophilus ir B. Bifidum kombinacija  patikimai apsaugo nuo keliautojų diarėjos. Probiotikas Lactobacillus rhamnosus yra atsparus skrandžio sulčių ir tulžies poveikiui ir saugus vartoti, nes dėl stipraus lipnumo ir gebėjimo greitai daugintis gali greitai kolonizuoti žarnyno gleivinę. Lactobacillus rhamnosus GG (LGG®) –tai geriausiai ištirta probiotikų padermė ir įrodytas jų sukeliamas teigiamas efektas. Kita mikroorganizmų padermė, tinkanti keliautojų diarėjai gydyti – L. Acidophilus DDS-1. Tai taip pat pakankamai atsparios rūgščiai ir tulžiai bakterijos, kurių efektyvumas gydant keliautojų diarėją buvo gerai ištyrinėtas. Viename tyrime dalyvavo daugiau nei 70 žmonių. Kiekvienas tiriamasis gavo po 2 kapsules L. Acidophilus DDS – 1: prieš pusryčius, prieš išvykstant ir kasdien visos kelionės metu. Šie žmonės aplankė Gvatemalą, Meksiką ir Nepalą. Tyrimo rezultatai padėjo gauti svarių įrodymų, kad toks prevencinis gydymas yra efektyvus. Paprastai į probiotikų kompleksų sudėtį įeina ir kitos gerosios bakterijos: L.brevis, L.salivarius, L.longum, L.plantarum, bifidobakterijos.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"