Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Alergija. Kovos sezonas atidarytas?

Alergija. Kovos sezonas atidarytas?

XVI a. sergančiam Anglijos vyskupui buvo pakviestas italų gydytojas Džeralomo Kardano (1501 – 1576 m.), kuris nustatė vyskupui astmą. Dvasininkui buvo paskirta griežta dieta ir mankšta. Taip pat  buvo rekomenduota plunksnų patalus pakeisti į paprasto audinio patalynę. Šis puikus gydytojo  sprendimas ir išgelbėjo pacientą!

Terminą ,,alergija‘‘ sugalvojo Vienos pediatras Klement fon Pirke. Pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžių Allos (kita) + Ergon (veikimas) – kitoks veikimas. Medžiagos, galinčios sukelti alergines reakcijas, yra vadinamos alergenais.

Šių reakcijų pagrindas yra imunologinis konfliktas – neadekvati organizmo reakcija. Todėl alergija  ypač jautri organizmo reakcija į antigeninio pobūdžio medžiagas, patekusias į mūsų organizmą iš aplinkos (1) arba susidariusias organizmo viduje (2).

 • Iš aplinkos gaunami alergenai:
 • žiedadulkės;
 • buitinės dulkės;
 • vilna, plunksnos, gyvūnų plaukai;
 • vaistinės medžiagos;
 • maisto produktai;
 • buitinės chemijos produktai;
 • virusai;
 • mikroorganizmai;
 • grybai;
 • bakterijų, virusų ir grybelių gyvybės produktai.

Jie į organizmą patenka visais įmanomais būdais: per kvėpavimo takus, virškinimo traktą, odą.
2. Antras tipas – vidinis. Tai endoalergenai  (autoalergenai) – savi, tačiau  modifikuoti baltymai, kuriuos organizmas suvokia kaip svetimus, todėl  pradeda gaminti antikūnus. Šiuo atveju vystosi autoimuninis  procesas. Alergijos pagrindas yra antigeno – antikūno (AG-AK)  reakcija, kurios metu AG konkrečiai sąveikauja su AK. Taigi antigenais gali būti beveik bet kokia medžiaga, kuri sukelia neadekvačią organizmo reakciją. O antikūnai – tai baltymo globulino molekulės, specifiškai įtakojančios antigeno poveikį.

Alerginiai susirgimai šiuo metu yra labai plačiai paplitę, alergijomis vis dažniau serga maži vaikai, kūdikiai. Tokią situaciją lemia padidėjusi aplinkos tarša, blogėjanti maisto kokybė – produktuose randamas per didelis kiekis cheminių trąšų ir pesticidų. Buityje dažnai naudojamos sintetinės medžiagos. Alerginės reakcijos pasireiškimui įtakos turi klimato veiksniai, paveldimumas, ligos, maitinimosi įpročiai, taip pat nervų ir endokrininės sistemos būklė, virškinimojo trakto ir kitų organų sistemų patologijos.

Alerginių susirgimų padaugėja pavasarį ir vasarą, kai pražysta augalai.
Norint rasti tinkamą gydymą, svarbu nustatyti alergeną ir iš kur jis kyla.

Išskiriamos kelios alerginių reakcijų rūšys – greitasis tipas, uždelstas, mišrus. Šitos reakcijos ir nustato ligos mechanizmus, jų tipą ir pasireiškimą. Nors jie skiriasi pagal pasireiškimą, rizikos laipsnį, atsiradimo laiką ir gydymo taktiką, bendrumų taip pat lieka: visais atvejais reikia mažinti antigenų kiekį organizme ir stabdyti antikūnų gamybą. Taigi be specifinio ir nespecifinio gydymo vaistais, yra labai veiksminga išbandyti dietas ir priemones, turinčias  sorbuojančių savybių, normalizuojančių  šalinimo procesus ir detoksikuojančių organizmo funkcijas.

Palikite komentarą

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"