Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Baltosios čija sėklos (White Chia)

White Chia – neįprastas ir naujas produktas

White Chia sėklos – tai senovinis produktas, jų maistinė vertė buvo patikrinta per tūkstančius metų.

Chia sėklose augalinių baltymų kiekis siekai nuo 19% iki 23% nuo jų masės, šis baltymas aukštos kokybės.

Pagal baltymų kiekį chia pranašesnė už kviečius, miežius, kukurūzus, ryžius ir avižas.

Viena iš vertingu šių chia sėklų savybių didelis omega 3 riebalų rūgščių kiekis juose. Omega 3 rūgtys yra neabėjotinai reikalingi mūsų organizmui, bet jame nesigamina, o tai reiškia, turi patekti į organizmą su maistu. Tokios riebalų rūgštys kaip alfa linoleno rūgštis (ALR), dokozaheksaeno rūgštis (DHR), eikozapanteano rūgštis (EPR) randami chia sėklose. Jie padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje (ALA), DHR  padeda palaikyti normalią smegenų funkciją, EPR ir DHR padeda palaikyti normalią širdies veiklą, DHR padeda išsaugoti normalų regėjimą. Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 2 g ALR, 250 mg DHR ir EPR.

Be to šios rūgštys atsparios oksidacijai, ilgą laiką negenda esant įprastoms laikymo sąlygoms. Tokį didelį atsparumą oksidacijai lemia sėklų sudėtyje esantys galingi antioksidantai, tokie kaip kofeino rūgštis, chlorogeno rūgštis taip pat polifenoliai miricetinas, kvercetinas, kempferolis ir flavonolis. Šie junginiai ne tik apsaugo riebiąsias rūgštys chia sėklose, bet ir naudingi vartojant juos su maistu.

Baltoji Chia – puikus augalinis kalcio šaltinis su aukštų pasisavinimo gebėjimų, kadangi subalansuotas su esančiais chia riebalais, vitaminais ir būtiniausias mikroelementais, pavyzdžiui – boru. Todėl chia puikiai palaiko kaulų ir raumenų sistemos būklę, naudinga vaikams, sportininkams, moterims klimakso periode su osteoporozės rizika. 100 g chia sėklų turi savyje 870 g kalcio. Chia sėklose kalcis subalansuotas su kitais mikroelementais – jame daug fosforo, kalio, cinko, magnio, geležies, vario, mangano, molibdeno ir kt.

Sėklose randama vitaminų, tokių kaip vitaminas A, B grupės vitaminai.

Chia labai hidrofilinė, ji sugeba sugerti 10 kartų daugiau vandens negu pati sveria. Būtent šį savybė, išlaikyti vandenį organizme, esant didelėms fiziniams krūviams, buvo labai vertinama senovės karių – actekų, vartojusiu chia ilgų ir sunkių žygių metu.

Chia jungdamasi su vandeniu skrandyje suformuoja vientisą gelį, sukurianti tam tikrą barjerą tarp gleivinės ir suvalgyto maisto. Patekus į plonąją žarną, tai trukdo greitam angliavandenių ir riebalų absorbcijai į kraują, kas pagerina medžiagų apykaitą (metabolizmą), užkerta kelią aukštai glikemijai.

Todėl chia gali būti sėkmingai naudojama svorio kontrolės programose, sergančiu cukriniu diabetu dietoje, esant metaboliniam sindromui, sutrikusiai riebalų apykaitai, nėščioms ir žindančioms moterims.

Yra kelios Chia veislės: baltoji, rudoji, pilkoji, juodoji.

Baltoji chia laikoma geriausia rūšimi dėl didelio kiekio baltymų ir kalcio. Be to, mūsų produktas, specialiai apdorotas – pagaminta naudojant specialią pjaustymo  technologiją, kuri leidžia pagerinti bioprieinamumą smulkiai supjaustant sėklas. Patogi naudojime – jos nereikia papildomai mirkyti.

White Chia™ sudėtyje nėra cukraus, druskos, mielių, kviečių, glitimo, sojos, kukurūzos, miežių, žuvų, vėžiagyvių, riešutų, kiaušinių bei pieno produktų.

White Chia™ taip pat nėra konservantų, dirbtinių dažiklių bei skonio stipriklių. Jos sudėtyje nėra genetiškai modifikuotų organizmų ir transgeninių riebalų.

White Chia™ tai rusvai gelsvos spalvos milteliai, supakuotas į felines pakuotes po 454 g. (41 porcija).

 

Tekste vartojami teiginiai nebuvo patvirtinti Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) ir negali būti traktuojami kaip rekomendacijos.

 

Palikite komentarą

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"