Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Kur galima nusipirkti tablečių nuo senatvės?

Kur galima nusipirkti tablečių nuo senatvės?

Žmogaus, kaip ir kitų būtybių, gyvenimas neišvengiamai baigiasi mirtimi. Iš vienos pusės, mes pripratome prie tokio scenarijaus, iš kitos, nenorime ir negalime su juo susitaikyti. Ir nors amžino gyvenimo idėja yra beprotiška, jo pratęsimo būdų paieška jaudina mokslininkus bei rašytojus fantastus ir kelia siaubą teologams bei sociologams. Gyvenimo pratęsimo dešimtiems metų klausimai jau turi rimtų šalininkų ir net savo apibrėžimą ir santrumpą „radikalus gyvenimo pratęsimas“ (angl. Radical Life Extension). Ši mokslo kryptis numato būtent sveiką gyvenimo pratęsimą – pilnavertį gyvenimą be senatvės ligų. Kas trukdo taip pratęsti gyvenimą? Žinoma, senatvė! Tada reikia suprasti, kas gi yra senatvė? Norint surasti kovos su senatve priemones, mokslas nusprendė žiūrėti į senatvę kaip į ligą, o liga – tai visada organizmo veiklos sutrikimas, sukeltas funkcinių arba struktūrinių pasikeitimų. Taigi mokslininkai nusprendė paskirstyti senatvei būdingus pasikeitimus į įvairias grupes ir kovoti atskirai su kiekviena iš šių grupių.

 1. Ląstelių senėjimas, susijęs su lipofuscino – ląstelinio „šlamšto“ susikaupimu. Jau sulaukus 40 metų lipofuscinas susikaupia ląstelėse, trukdo jų normaliai veiklai. Mokslininkai ieško priemonių, išlaisvinančių ląsteles nuo lipofuscino. Pavyzdžiui, alfa lipoinė rūgštis ir kiti antioksidantai padeda išvesti jį iš ląstelių.
 2. Senėjimas, susijęs su neurodegeneraciniais sutrikimais – Parkinsono ir Alzheimerio ligomis. Anksčiau Alzheimerio liga buvo laikoma tiesiog senatvišku marazmu, o dabar atrasti amiloidiniai peptidai, kurių susikaupimas smegenų audinyje sukelia ligą. Išsiaiškinę priežastį, mokslininkai ieško sprendimo. Nagrinėjamas karnozino, turinčio savybę surišti ir inaktyvuoti patologinius baltymus, poveikis.
 3. Senėjimas, susijęs su genetinėmis mutacijomis. Dėl mutacijų susikaupia „defektingos“ ląstelės, kurios gali elgtis nekorektiškai, sukeliant onkologinius sutrikimus. Mokslininkai genetikai mokosi kovoti su genetiniu broku, ir tokios perspektyvos yra gana įspūdingos.
 4. Senėjimas, susijęs su užkrūčio liaukos nepakankamumu. Užkrūčio liaukos dydis pas žmogų laikui bėgant mažėja ir nebegali gaminti pakankamai T-ląstelių, tai sukelia imuninius sutrikimus ir riebalinių ląstelių kiekio audiniuose padidėjimą.
 5. Baltymų struktūrų senėjimas, kolageno pažeidimas įvyksta dėl glikavimo ir karboksilavimo.
 6. Senėjimas, susijęs su glutationo kiekio sumažėjimu. Toks mažėjimas koreliuoja su vėžio ir diabeto išsivystymo dažnumu pas žmogų. Glutationo galima duoti organizmui vartojant N-Acetilcisteiną (NAC), kuriame glutationas yra aktyvi veikianti medžiaga.
 7. Senėjimas, susijęs su chromosomų telomerų sutrumpėjimu, nustatomu Hayflick’o riba. Su laiku ląstelės nustoja dalintis, ir audiniai nebeatsinaujina. Visas mokslinis pasaulis stebi Elizabeth Parrish (BioViva), kuri su savimi atlieka telomerų ilgio pakeitimo eksperimentą.
 8. Senėjimas, susijęs su mitochondrijų mutacijomis. Senstant ląstelių viduje susikaupia atidirbusios ir pažeistos mitochondrijos, ir ląstelė negali susidoroti su jų utilizavimu. Tokia utilizacija vadinasi mitofagija ir atliekama su medžiagos urolitinas A pagalba. Reiškia, reikia, kad jo kiekis būtų pakankamas. Organizme jis sintezuojamas bakterijų pagalba. Mokslininkai nagrinėja junginius, kuriuos žarnyno mikroflora transformuoja į urolitiną A. Tokių junginių atrasta granato sultyse. Manoma, kad nefunkcionuojančios, atidirbusios mitochondrijos dalyvauja senatvės ligų, pavyzdžiui,  Parkinsono ligos, išsivystyme.
 9. Senėjimas, susijęs su energetinio metabolizmo žemu kiekiu. Tuo metu kūno masė padidėja, audinių receptorių jautrumas insulinui silpnėja, fiziniai organizmo gabumai sumažėja. Subrendusio amžiaus ląstelės praranda galimybę sintezuoti nikotinamido adenino dinukleotidą (NAD), kuris yra pagrindinė medžiaga ląstelių energijos gaminime. Norint pakelti NAD kiekį audiniuose mokslininkai bando naudoti nikotinamido mononukleotidą (NMN) – jo pirmtakį. NMN aktyvuoja sirtuinų gamybą organizme, kurių organizme laikui bėgant sumažėja. Sirtuinai vaidina svarbų vaidmenį atsparumo stresui mechanizmuose. Reguliuodami metabolizmą ir ląstelių apsauginius mechanizmus, sirtuinai perspektyvoje bus naudojami pratęsiant gyvenimo trukmę.
 10. Senėjimas, kaip daugiafunkcinis procesas – geroprotektorių vartojimo taikinys. Pagrindiniu antisenėjimo ideologu tapo Aubrey David Nicholas Jasper de Grey, parašęs knygą „Ending Aging“. Į jo antisenėjimo programą įeina įvairi regeneracinė terapiją. Atliekami tyrimai ir eksperimentai su kamieninėmis ląstelėmis, su geroprotektoriais – metforminu ir rapamicinu.
 11. Senėjimas, susijęs su organizmo mikribiocenozės sutrikimais. Atsiranda vis daugiau tyrimų, aptinkančių draugiškos mikrofloros įtaką sveikatai ir organizmo metabolizmui apskritai, patvirtinančių didelę šios krypties reikšmę. Kadaise dar Mečnikovas išsakė prielaidą apie rauginto pieno mikrofloros atoveikį senėjimui, o šiuolaikiniai tyrimai atidaro vis naujesnes šios krypties perspektyvas.

Tai toli gražu ne pilnas atliekamų tyrimų krypčių sąrašas. Ir vis dėlto kol kas „senėjimo panaikinimo“ idėja – ateities reikalas. Tikėkimės, kad nelabai tolimos.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"