Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Naturalūs produktai sveikatai palaikyti: kopūstai ir kitos kryžmažiedžių šeimos daržovės

Kopūstai ir kitos kryžmažiedžių šeimos daržovės

Apie kopūstų ir kitų kryžmažiedžių daržovių naudą rašo ir kalba daug, bet dar daugelis iš mūsų dažnai supranta brokolių gabalėlius, kaip lėkštės puošmena. O veltui! Bet kokie kopūstai, o ypač brokoliai – yra prieinamas, pigus ir skanus, daugelių vaistinių medžiagų šaltinis, kuris aktyviai įtakoja mūsų sveikatą. Kopūstai tikrai gali daryti stebuklus! Šimtmečius jų gydomosios savybės organizmo valymui, organizmo detoksikacijai, opos prevencijai, imuniteto stiprinimui, peršalimo, gripo ligų profilaktikai buvo naudojamos liaudies medicinoje. Kopūstų lapų sultys naudojamos uždegiminėmis sąnarių ligoms gydyti, taip pat kopūstai turi daug kalcio, vitaminų ir skaidulinių medžiagų. Brokoliuose rasti indolai – tai medžiagos, kurios reguliuoja hormonų metabolizmą ir padeda kontroliuoti ląstelių proliferaciją. Todėl ją dažnai rekomenduojama vėžio susirgimų profilaktikai, ypač krūties, kiaušidžių, prostatos ir žarnyno.

Dar 1996 m. Amerikos dietologų asociacija paskelbė daugybę tyrimų rezultatus, kurie rodo kryžmažiedžių daržovių gebėjimą nuslopinti kancerogenezę ir išvengti vėžio susirgimų atsiradimo. Mokslininkai pažymėjo, kad sulfurofanas, ascorbigenas, diindolylmethanas (LDS) ir indol-3carbinolas (I3C), esantis kryžmažiedžių šeimos daržovėse, stimuliuoja fermentų gamybą, kuri sunaikina kancerogenus, kol jie dar neturi galimybės pažeisti sveikų ląstelių DNR. Brokoliai ir kiti kryžmažiedžių šeimos daržovės dar turi unikalią savybę – biocheminiu keliu riebaluose tirpias  kancerogenines medžiagas pakeisti į vandenyje tirpias, todėl organizmas gali jas išvesti su šlapimu. Tai yra svarbus etapas organizmo detoksikacijoje.

Brokoliai turi gebėjimą naikinti vėžines ląsteles ir dėl kitų komponentų esančiu sudėtyje : kumestanai gali veikti kaip fitoestrogenai, ir tokiu būdu užkirsti kelią formavimuisi hormoniniams navikams (krūties, gimdos kaklelio, kiaušidžių). Izotiocianatai, Amerikos vėžio tyrimų instituto duomenėmis, turi galimybę slopinti vėžinių ląstelių augimą platesniame spektre – veikiant vyrų hormoninius navikus, storosios žarnos, kepenų, plaučių onkologinius susirgimus. Visos kryžmažiedžių šeimos daržovės turi antioksidacinį poveikį, sumažina bendrą organizmo oksidacinį stresą.

Mitybos specialistai kryžmažiedžius daržovių pataria valgyti termiškai neapdorotus, nes priešingu atveju vertingos medžiagos yra sunaikinamos. Todėl yra labai svarbu šios šeimos daržovės teisingai paruošti. Turėtų būti išsaugoti visos vertingos maistinės medžiagos, bet tuo pačiu ir skonis. Tie, kurie negali valgyti kopūstų dėl, bet kokios priežasties (pvz., padidėjęs pilvo pūtimas) arba reikalingos šių medžiagų didelės koncentracijos, kai onkologinėms ligoms padidėjusi riziką, mes patariame atkreipti dėmesį į maisto papildus moterims, kurios sudėtyje yra šių vertingų medžiagų.

Susiję straipsniai ir naujienos:

Cukrus ir ligos
Produktai su ispaninio šalavijo sėklomis Chia
Nauja sveikos mitybos tendencija: atsparus krakmolas padeda lieknėti
Riebus maistas nekaltas
Maisto produktų rūgštingumas. Kas tai yra?
Baltymai – tai gyvybė!
Žalieji daigeliai jūsų sveikatai
Ką mes valgome?
O juk yra saldumynų, kurie ne tik nekenkia sveikatai, bet ir yra naudingi!
Visavertė mityba pagerins Jūsų smegenų funkciją
VITAMINAI iš stiklinės. Ar naudingos vaisių sultys?
Baltosios Chia sėklos (White Chia)
Maistinės skaidulos ir sveikata
Chia sėklos – maistingas ir ekologiškai švarus produktas
Viduržemio jūros dieta lėtina senėjimą
Vegetarai turi mažesnę tikimybę susirgti gaubtinės žarnos vėžiu
Madingas maistas
Maistas lemia mūsų nuotaiką
Kūdikio maitinimas krūtimi – ar tai tik maistas?
Sportas ir mityba
Maistinių skaidulų galimybės
Sveika mityba – tai fantastika ar būtinybė?
Ar tikrai raudona mėsa žalinga sveikatai?
Patarimai: kaip vaisiuose ir daržovėse sumažinti pesticidų kiekį?
Saldumynai, įtinkantys net sveikos gyvensenos šalininkams: cukrų pavaduos eritrolis
Amerikiečiams sukurtas sveikos mitybos vadovas
Smegenims labiau reikia ne cukraus, o kalorijų

Palikite komentarą

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"