Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Vaikų atopinis dermatitas

Vaikų atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas – tai viena iš mažiems vaikams būdingų alergijos formų, nesusijusių su maistu. Susirgimas būdingas vaikams iki 2 metų ir pasireiškia niežėjimu, bėrimais, odos paraudimu. Būtent ankstyvas šių požymių atsiradimas, nesusijęs su maisto produktų vartojimu, leidžia atskirti atopinį dermatitą nuo alerginių dermatitų ir alergijos maistui. Jeigu iki 2 metų vaikas nesirgo dermatitu, o odos pažeidimai atsirado vyresniame amžiuje, vadinasi, tai ne atopinis dermatitas. Dažniausiai iš atopinio dermatito vaikai „išauga“ apie 3-5 metus, jei buvo tinkamai prižiūrimi ir gydomi, o štai alerginis dermatitas gali likti visam gyvenimui, nors tai nėra diagnozė, o tik ant odos pasireiškiantis alerginės organizmo reakcijos simptomas. Vaikystėje negydomas atopinis dermatitas gali įsisenėti ir varginti visą gyvenimą.

Atopinis dermatitas gali būti paveldimas, priklausantis nuo individualių organizmo savybių, klimato, ir gali būti uždegiminis. Atopijos išsivystymo tikimybė mažyliui gali padidėti, jeigu vienas ar abu tėvai vaikystėje taip pat turėjo šią problemą.

Atopinio dermatito simptomai:

  • odos paraudimas galūnių sulenkimuose, ant kaklo, odos raukšlių,
  • dažni bėrimai ant veido,
  • stiprus niežtėjimas.

Būtent niežtėjimas – pats nemaloniausias atopijos požymis. Dėl jo vaikas tampa neramus, kasosi, o į žaizdeles ant nukasytos odos patenka antrinė infekcija. Taigi, labai svarbu stebėti vaiko odos būklę, nes ankstyvoje vaikystėje (kūdikystėje) tai svarbiausias barjeras, apsaugantis jo organizmą nuo išorinio poveikio. Būtina kontroliuoti kambario temperatūrą ir drėgnumą, kad oda neperdžiūtų. Negalima muturiuoti vaiko, aprengtas jis neturi suprakaituoti. Drabužių sudėtyje negali būti sintetikos ar dalykų, erzinančių kūdikio odelę. Reikia teisingai parinkti priemones mažyliui prausti, kad jos nepažeistų vaiko apsauginio lipidinio epidermio sluoksnio, labiausiai saugančio nuo išorinio poveikio. Pažeidus jį, vaiko odelė pradės jautriai reaguoti į agresyvius aplinkos faktorius. Taip pat nepersistenkite pasirinkdami prausimosi priemones: perdžiūvusi ir nuriebinta oda tampa rizikos zona, ant jos be vargo įsikuria patogeninė flora, dėl kurios atsiranda uždegimas. Esant atopijai odą gali atakuoti ne tik bakterijos, bet ir virusinės bei grybelinės infekcijos, pienligė, herpeso pūslelės arba pūlinukai.

Ką daryti norint apsisaugoti?

Atopinio dermatito profilaktika taip pat yra ir jo gydymas:

  • Neleiskite odai perdžiūti, vėdinkite kambarius, kad oras būtų vėsus ir drėgnas. Būtina daugiau laiko praleisti gryname ore, nereikia vaiko rengti per daug šiltai. Būtina vaikui duoti gerti pakankamai vandens.
  • Kontroliuokite maistą – vaiko negalima permaitinti. Kaip ir sergant diateze, nepakankamai fermentuotas maistas turi negatyvų poveikį odai: ji pradeda džiūti, trūkinėti, raudonuoti, atsiranda bėrimai, niežulys.
  • Nesistenkite mažyliui sukurti steriliai švarios aplinkos – jis turi susidurti su įprasta aplinka, su mikroorganizmais, tai treniruoja jo imuninę sistemą, parengia jo organizmą sveikam gyvenimui. Perdėtai saugant vaikus nuo mikrobų, atopija išsivysto dažniau nei vaikams, kuriuos supa ne fanatiškai steriliai sutvarkyta aplinka.
  • Kokybiški vaikiški drabužiai turi būti iš medvilnės, neturi trinti, spausti, turi būti lengvai plaunami ir gerai išskalaujami.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"