Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Vaistai nuo alergijos

Vaistai nuo alergijos: norintiems susigrąžinti asmeninio ir socialinio gyvenimo kokybę

Vargina čiaudulys, nesibaigianti sloga, užtinusios ir perštinčios akys, dusulys, burnos ir gerklės niežėjimas, deginimo jausmas? Simptomai ypač sustiprėja pavasarį? O gal pastebėjote, kad jie pasireiškia nepriklausomai nuo sezono, suvalgius tam tikro maisto, išgėrus vaistus, tvarkantis namus? Jei šie nemalonūs simptomai pažįstami – tikriausiai suprantama, apie ką kalbame. Alergija – viena dažniausių šiuolaikinių ligų, kamuojanti vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Dabar šia liga serga kas ketvirtas pasaulio gyventojas ir kol kas tolimesnės prognozės žmonėms nėra palankios. Kaip sumažinti alergijos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę?

Alergijos, kaip ligos, vaidmuo visuomenėje

Deja, nors ligos mąstai sparčiai didėja, tačiau visuomenėje ši liga nėra vertinama pakankamai rimtai ir artimieji, kolegos dažnai nuvertina sergančiojo simptomus – juk tai viso labo tik alergija… O ką ši liga reiškia tam, kuris patiria aukščiau minėtus simptomus? Alergija, sergančiam asmeniui – liga, stipriai paveikianti gyvenimo kokybę, ribojanti normalų asmeninį, socialinį gyvenimą. Atliktais tyrimais nustatyta, jog alergija įtakoja net ir mokinių pažangumą mokykloje, tolesnes karjeros galimybes. Taigi, pajutus numanomus simptomus neverta į tai numoti ranka, kadangi negydoma liga gali dar stipriau alinti organizmą.

Tiesa, kol kas alergija visuomenės požiūriu vis dar nelaikoma liga, tačiau galima pasidžiaugti, jog į tai atkreipiama šiek tiek dėmesio. Gerinama aplinkos rizikos faktorių prevencija – tam tikrose vietose draudžiama rūkyti, atsižvelgiama į aplinkos taršą, didėja skalbiklių, valymo priemonių be kvapiųjų medžiagų pasirinkimas, maisto produktų be alergenų asortimentas. Tačiau prevencija turėtų vykti intensyviau ir daugiau dėmesio turi būti skiriama gydymo būdų ir vaistų pritaikymo srityje. Tinkamo gydymo plano sudarymas ir vaistai nuo alergijos gali labai palengvinti alergija sergančio žmogaus kasdienybę.

Skirtingos alergijos rūšys – individualus gydymas ir vaistai

Įtariant alergiją svarbu kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris toliau nukreips pas reikiamos srities specialistus. Norint sumažinti simptomus būtina pritaikyti gydymą ir parinkti tinkamus vaistus. Taip pat organizmą galima stiprinti imunitetui skirtais maisto papildais, lygiagrečiai sumažinančius ir alergijos simptomus.

Dažniausiai pasireiškianti alergijos rūšis – kvėpavimo takų alergija (alerginis rinitas ir alerginė astma), alergija maistui, gyvūnams, dulkių erkutėms. Kadangi alergijos sukėlėjai ir jų sukelti padariniai yra skirtingi, todėl reikalingi nevienodi vaistai. Dėl to kamuojamiems alerginio rinito (šienligės) astmos žmonėms gali būti reikalingi kitokie vaistai nei kenčiantiems nuo alergijos maistui. Be to, ta pati alergija kiekvienam žmogui gali pasireikšti kitokiais dominuojančiais požymiais. Dėl to, svarbu pasirinkti tinkančius vaistus.

Dabartiniai vaistai nuo alergijos yra saugūs ilgam naudojimui, padeda išvengti kamuojančių simptomų ar juos sumažina. Kai kurie vaistai nuo alergijos skirti momentiniam poveikiui, todėl yra stipresni, juose sutelkta daugiau veikliosios medžiagos, o kiti – nuosekliam, ilgalaikiam gydymui. Pastarųjų dienos normoje sutelkiamos tos pačios ar panašios veikliosios medžiagos, šiek tiek mažesne koncentracija. Gydymui galima taikyti ir tarpusavyje derinti abu variantus, tačiau svarbu pasitarti su gydytoju.

Momentiniai vaistai tikras išsigelbėjimas staigiai pajutus varginančius simptomus: jų pagalba numalšinama sloga, gerklės ir akių perštėjimas, deginimas, dusulys, bėrimas, niežėjimas. Momentinių vaistų poveikis laikinas ir negydant kompleksiškai simptomai vėl pasireiškia ta pačia jėga, tačiau pasireiškę nemalonūs pojūčiai greitai praeina. Taikant ilgalaikį, kompleksinį gydymą ilgainiui mažėja simptomų stiprumas ir pasireiškimo dažnumas.

Ilgainiui alergija gali visiškai susilpnėti ar nekamuoti tam tikrą laikotarpį, tačiau tai klastinga liga. Todėl net ir manant, kad ji atsitraukė, verta būti atsargiems ir turėti reikiamų vaistų, nes ji gali pasireikšti ir visiškai netikėtai, po ilgos pertraukos.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"