Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Žarnyno mikroflora, disbiozė, vidurių užkietėjimas ir jų poveikis bendrai žmogaus sveikatai

Žarnyno mikroflora, disbiozė, vidurių užkietėjimas ir jų poveikis bendrai žmogaus sveikatai

Kadangi nuo gimimo organizmas turi gauti maistines medžiagas iš išorės, todėl yra aktyvuojamos iki to momento virškinimo trakto „miegančios“ funkcijos. Organizme prasideda bakterinės floros įveisimas, ji auga ir vystosi šalia kitų mikroorganizmų. Dėl tokio sugyvenimo naudos yra ir vienai ir kitai šaliai. Mūsų organizmas tarnauja kaip egzistavimo terpė mikroorganizmams, o jie mums padeda fermentacijos procese: maisto virškinime, vitaminų sintezėje, imuninėje apsaugoje ir kituose procesuose.

Seniausia gyvybės forma žemėje – yra pirmuoniai, grybai ir bakterijos, todėl didesnių gyvybės formų, tokių sudėtingų, kaip žmogaus organizmas, vystymąsis vyko besikeičiančiame bakterijų pasaulyje ir glaudžiame ryšyje su jais. Visi mūsų organizmo audiniai, kurie liečiasi su išorine aplinka – oda, gleivinė – yra viso spektro mikroorganizmų buveinė. Mikroorganizmai reaguoja tiek su žmogaus organizmu bei organizuoja sudėtingų formų bendruomenes. Pavyzdys tokių organizacijų lengvai gali būti bioplėvelinė bendruomenė. Tai gali būti bakterijų, virusų ir grybelių derinys, kurie stiprina vienas kito stabilumą ir bendruomenės išlikimą. Išaiškinta, kad yra speciali informacijos mainų sistema tarp mikroorganizmų tokioje bendruomenėje, kuri yra vadinama „kvorumo jausmas“.  Būtent šie kolektyviniai  “smegenys“, kurie dirba signalinių molekulių difuzijos pagrindu, gali reguliuoti ir optimizuoti skaičių ir ląstelių tankį bendrijoje.

Bendrija keičiasi informacija ir su makroorganizmais, kas pastariesiems padeda reguliuoti situaciją gaminant antimikrobinius peptidus. Apskritai, kiekvienas žmogus turi savitą mikroflorą, galima kalbėti apie pirštų atspaudų analogą. Bet nežiūrint mikrofloros individualumo, ji keičiasi skirtingose ​​gyvenimo laikotarpiuose dėl įtakos įvairių aplinkybių. Žmogaus mikrobiocinozės formavimas prasideda labai ankstyvame amžiuje įtakojant genetiniams faktoriams, krūties maitinimas ar iš buteliuko ypatybių, įtakoja mityba ir gyvenimo būdas, perneštų ligų ar infekcijų bei jų gydymo būdo ir kitų faktorių. Pavyzdžiui, sumažėjusi žarnyno peristaltika pasireiškia vidurių užkietėjimu, o tai turi didelę įtaką žarnyno mikrofloros sudėčiai. Linkę užsilaikyti maisto likučiai yra kai kurių mikroorganizmų substratas, o laisvinamųjų ar klizmų naudojimas daro neigiamą įtaką žarnyno mikrofloros sudėčiai. Suaugusiems, sergantiems vidurių užkietėjimu, diagnazuojama bifidobakterijų ir laktobakterijų sumažėjimas, vaikams – klostridijų ir bifidobakterijų padidėjimas.

Vidurių užkietėjimo gydymas visada prasideda nuo mitybos reguliavimo ir mikrofloros sudėties normalizavimo. Be to, būtina panaikinti neigiamas pasekmes, kurie yra susiję su mažai judriu gyvenimo būdu. Padidintas fizinis aktyvumas padeda, ypač tais atvejais, kai nėra uždelsta. Dieta arba vartojimas specialiu priemonių, siekiančiu koreguoti pacientams, sergantiems vidurių užkietėjimu, mikrobinę sudėtį, padeda normalizuoti žarnyninį tranzitą ir palaikyti žarnyno sveikatą. Gydant vidurių užkietėjimą sėkmingai vartojamos maistinės skaidulos, t.y. nekrakmolingi polisacharidai. Jie yra dviejų tipų: tirpūs ir netirpūs. Tirpios maistinės skaidulos (pektinas, dervos, ir gleivės) sudaro klampios formos  tirpalą ir išlaiko vandenį žarnyne. Tai padidina maistinio gumbo tūrį ir stimuliuoja receptorius, paspartinant jo judėjimą. Tirpios skaidulos yra bakterijų fermentuojamos storosios žarnos proksimalinėje dalyje. Inuliną ir fruktooligosacharidus mikroorganizmai storojoje žarnoje naudoja, kur jas fermentuoja gaminant energiją, pieno rūgštį ir trumpų grandinių riebalų rūgštis. Netirpios skaidulos (celiuliozė, hemiceliuliozė ir ligninai) dar daugiau padidina išmatų tūrį ir skatina judėjimą. Maistinių skaidulų vidurius laisvinamasis efektas pasireiškia tuo, kad nesuvirškintos skaidulos išbrinksta, susilaikomas skystis žarnyno turinyje, prokinetinis efektas bakterinės fermentacijos produktų, augimo stimuliavimas bakterinės masės, padidina dujų ir kitų šalutinių fermentacijos produktų gamyba, kurie didina išmatų masę.

Yra ir kitas būdas paveikti funkcinį žarnyno aktyvumą: jis yra susijęs su centrine nervų sistema. Yra aiškus ryšys tarp nervinių-depresijos sutrikimų su  žarnyno peristaltikos sutrikimais . Vidurių užkietėjimo atsiradimas visada reikalauja emocinių sutrikimų kontrolės.

Lėtinis vidurių užkietėjimas – labai paplitusi liga pasaulyje, kuri gali rimtai pakenkti gyvenimo kokybei. Žarnyno mikrofloros svarba žmonėms su vidurių užkietėjimu yra pagrindas gydant lėtinį vidurių užkietėjimą.

Palikite komentarą

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"