Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Atramos –judėjimo sistemos programa

Atramos –judėjimo sistemos programa

Norint kuo ilgiau išlikti jauni, reikia rūpintis ne tik odos išvaizdą. Jaunystė – tai, visų pirma, yra jūsų laikysena, eisena, sąnarių judrumas ir lankstumas. Žinoma , kad su amžiumi vis svarbesnis tampa kaulų stiprumas, būtent jis nukenčia pirmiausiai. Net sveikiems žmonėms po 40 metų pradeda vyrauti procesai susiję su kaulų destrukcija. Daugeliui vystosi senatvinė osteoporozė.  Sąnarys – tai sudėtingas mechanizmas, kuris sudarytas iš sąnarių kapsulės, sinovinio apvalkalo, sinovinio skysčio, kremzlių, raiščių, sausgyslių ir raumenų. Tai labai sudėtinga struktūra! Todėl jie yra lengvai pažeidžiami, bet kuriais, mūsų sudėtingo gyvenimo, neigiamais veiksniais – pavyzdžiui, papildomi porą kilogramų, iškart padidina apatinių galūnių sąnario apkrovą. Mūsų netinkama mityba (ypač vitaminų ir kalcio trūkumas) neigiamai veikia sąnario darbą, yra gaminamas nepakankamas tepamojo sąnario skysčio kiekis, kaip rezultatas, sąnariai trynimo metu lengvai pažeidžiami, o tai sukelia uždegimą ir skausmą. Mažai judrus gyvenimo būdas taip pat kenkia sąnarių sveikatai – kai sąnariams trūksta apkrovimo sutrinka aprūpinimas krauju, o tai sukelia degeneracinius pažeidimus, druskos nusėdimą, sąnarių paviršiaus pažeidimus, o tai vėlgi sukelia uždegimą ir skausmą. Pernelyg didelės ir užsitęsusios apkrovos pažeidžia sausgysles, raiščius. Kremzlinis audinys su amžiumi degeneruoja ir nustoja atlikti amortizacijos funkciją.

Ką daryti norint daugeliui metų išsaugoti judėjimo laisvę? Yra du pagrindiniai komponentai – fizinis aktyvumas ir mityba:

  • Fizinis aktyvumas

Fizinė veikla turi būti vidutinio sunkumo, tolygiai paskirstoma, dozuojama ir reguliari. Per dieną sąnarių apkrova turi laipsniškai didėti: ryte reikalingos visų raumenų grupių ir sąnarių minkštos, švelnios treniruotės, vidurdieniui labiausiai tinka intensyvus ėjimas , plaukimas baseine, treniruoklių salė, vakare – ramus pasivaikščiojimas pėsčiomis. Apskritai, vaikštant fiziologiškai ir vienodai yra apkraunami visi sąnariai, suaktyvėja kraujotaka ir medžiagų apykaita audiniuose. Venkite, kad kūnas būtų ilgą laiką vienoje padėtyje, turi būti poilsio ir darbo periodai. Svarbu kontroliuoti kūno svorį, vartoti natūralius maisto produktus, reguliariai valyti organizmą, turint papildomų kilogramų, bandyti jų atsikratyti.

  • Mityba

Mitybos įpročiai daro įtaką bendrai organizmo savijautai, tuo labiau kaulų ir sąnarių būklei. Deja, mūsų maiste trūksta kai kurių svarbių ingredientų. Šios problemos sprendimas yra – tai modernūs, natūralūs maisto papildai, kuriuose yra kalcio, vitaminų ir mineralų, reikalingų amino rūgščių, ir sąnariams svarbių komponentų, tokių kaip chondroitino sulfatas ir gliukozaminglikanas, jie priskiriami chondroprotektorių klasei. Chondroprotektoriai turi priešuždegiminių, skausmą malšinančių, regeneraciją stimuliuojančių savybių. Be to, chondroprotektoriai slopina enzimų aktyvumą (elastazė, hialuronidazė), kurie sukelia sąnarių kremzlės degradacijos procesus.

Chondroprotektorinių savybių yra kai kuriuose augaluose:

Dirvinio asiūklio ekstrakte gausu organinio silicio, kuris būtinas kolageno ir elastino struktūrai, kurie palaiko jungiamojo audinio stabilumą.

Bromelainas – fermentas, kurio yra ananasuose, sumažina sąnarių skausmus ir patinimus.

Bosvelijos ekstraktas – gerina trofinius procesus sąnarių audiniuose, mažina uždegimą ir skausmą.. Ir būtinai nepamirškite per dieną vartoti daug vandens  apie 1,5 l, dėl jums reikalingo vandens kiekio pasitarkite su savo gydytoju ar mitybos specialistu. Kadangi skysčių kiekis kiekvienam organizmui nustatomas individualiai. Taip pat būtinas yra fizinis aktyvumas – mankšta rytais, pasivaikščiojimas pėsčiomis vakarais – visa tai gali leisti jums būti aktyviais visą gyvenimą ir daugelį metų gyventi visavertį gyvenimą.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"