Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

Regėjimo programa

Regėjimo programa

Per pastaruosius 20 metų mūsų gyvenimo būdas taip sparčiai ir drastiškai kito, jog net sunku suvokti, kaip apskritai mūsų rega geba prisitaikyti prie tokių permainų. Žinia, kad su amžiumi akys silpnėja, ir daugelis mūsų vis dažniau pastebime regėjimo sutrikimų. Vieniems tai tik akių nuovargis vakare, sukeliantis nemalonius pojūčius (perštėjimą, paraudimą, ašarojimą). Kiti patiria rimtesnių regos problemų ir esti priversti kreiptis į oftalmologą. Ar galime patys sau padėti? Neneigdami profesionalios medicininės pagalbos poreikio, galime drąsiai sakyti: TAIP!

Akys – vienas jautriausių žmogaus organų, visada dėkingai reaguojančių į rūpinimąsi. Tai porinis, sudėtingos struktūros organas: jį sudaro ir raumeninė, ir optinė dalis, ir skysta terpė. Galima teigti, jog tai periferinis mūsų smegenų atstovas, priimantis daugiausia informacijos iš aplinkos. Taigi, saugokime ir rūpinkimės savo akimis.

  • Vaikų rega

Pirmosios regos problemos gali prasidėti dar ankstyvame vaiko amžiuje, todėl būtina laiku atkreipti į jas dėmesį. Naujagimių aplinkos suvokimo sistemos nėra tobulos, intensyviai formuojasi tinklainė, prisitaiko lęšis – akis pamažėle mokosi sutelkti žvilgsnį. Labai svarbu šiuo laikotarpiu ir kuo anksčiau nustatyti net menkiausią nukrypimą, aptikti galimą įgimtą patologiją. Viena dažniausių patologijų – įgimta katarakta, glaukoma, kurias būtina nedelsiant gydyti. Jų atsiradimą gali lemti nėštumo metu persirgta infekcija, traumos, vitaminų ir mineralų trūkumas, įvairios ligos. Kūdikių akių ligų vystymąsi pirmaisiais gyvenimo metais gali paskatinti ir priešlaikinis, ir komplikuotas gimdymas. Iki vienerių metų vaikai dažnai serga uveitu (akių kraujagyslinio dangalo struktūrų uždegimu), konjuktyvitu (akių junginės uždegimu), dakriocistitu (ašarų maišelio uždegimu), keratitu (ragenos uždegimu). Tai įvairių akies struktūrų uždegimai, kuriuos sukelia infekcinės ligos. Šiuo ankstyvuoju vaikų gyvenimo periodu už tai atsakinga jų netobula imuninė apsauga. Nuo vienerių metų ir ikimokyklinio amžiaus labiausiai paplitusios akių ligos yra trumparegystė, astigmatizmas ir žvairumas. Šiuo vaikų gyvenimo laikotarpiu itin svarbūs tampa refrakcijos procesai, susiję su akių krūviu, – mažylis mokosi sutelkti dėmesį į smulkias detales, skirti paveikslėlius ir raides.

Esama daug prieštaringų nuomonių apie itin ankstyvą vaikų domėjimąsi šiuolaikinėmis technikos naujovėmis ir jų įsisavinimą. Dažnai vaikas dar su žinduku burnoje, o jau atkakliai maigo piršteliu mobilaus telefono mygtukus ar žiūri ekrane animacinius filmukus. Jo akys patiria neadekvačiai didelį krūvį, akių raumenys per daug įsitempia. Taip sudaromos palankios sąlygos žvairumui, trumparegystei ar astigmatizmui vystytis.

Tokia patologija iškreipia tikrovę, trikdo aplinkos suvokimą ir lėtina bendrą vaiko vystymąsi. Svarbiausia – laiku pastebėti pirmuosius, nors ir menkiausius mažylio sutrikusio elgesio požymius. Vaikas, norėdamas ką nors geriau įžiūrėti, prisimerkia, lenkia galvutę į priekį. Laiku aptikti pažeidimai gali būti daug lengviau koreguojami, be to, daugelis jų šiame vaiko vystymosi amžiuje yra grįžtami. Korekcija turi būti atliekama kompleksiškai: akių mankšta, stuburo mankšta (netaisyklinga laikysena dažnai lemia akių patologiją), optinė regėjimo korekcija.

  • Paauglių rega

Paauglystėje rega ypač pažeidžiama, nes be įprastų, šiam amžiui būdingų kompiuterinių žaidimų ir skaitymo, akims tenka tikrai didelis krūvis, kurį lemia intensyvus mokymasis, emocinis stresas, hormonų veiklos kaita organizme. Šiame amžiuje ypač sparčiai auga skeletas, deja, jungiamasis audinys dažnai „nespėja iš paskos“. Dažniausi funkciniai jungiamojo audinio sutrikimai – širdies ūžesys (vožtuvų nesandarumas), sąnarių skausmas arba traškesys (silpni raiščiai) ir kiti sutrikimai. Pavyzdžiui, didėja astigmatizmo laipsnis arba sparčiau progresuoja trumparegystė. Neįkainojamą reikšmę regėjimui turi atliekami specialūs akių raumenis stiprinantys pratimai, taip pat jogos ir galvos kraujotaką skatinantys pratimai, akies obuolio junginei sustiprinti naudojami preparatai.

  •  Suaugusiųjų regos problemos

Vidutinio amžiaus žmones dažniausiai kamuoja įvairios alerginės reakcijos, lėtinės uždegiminės ligos, o pastaraisiais metais – specifinė biuro liga – sausų akių sindromas (SAS). Perkopus per 40 metų vystosi senatvinės akių ligos – katarakta ir glaukoma. Pirmieji nuolat alinamų akių požymiai yra vakarinis akių nuovargis, ašarojimas, paraudimas, nemalonus smėlio pojūtis akyse. Simptomai labai panašūs į alerginių reakcijų. Tikslią diagnozę nustatyti įmanoma tik kruopščiai ištyrus visus ankščiau galimus ryšius su dirgikliais: tai gėlės, kosmetika, buitinė technika, buvimas saulėje be apsauginių akinių, nuolatinis darbas kopijavimo aparatu, spausdintuvu ir kitais technikos aparatais. Vis dėlto, jei dėl sudirgusių akių kaltas kompiuterio ekranas, prie kurio praleidžiate ilgesnę darbo dienos dalį, reikia nedelsiant pradėti laikytis higienos rekomendacijų. Būtina daryti trumpas pertraukėles, atlikti specialius pratimus akims, sėdint prie kompiuterio kontroliuoti laikyseną, kad būtų patogu žiūrėti į ekraną, sumažinti vaizduoklio ryškumą, nedirbti tamsoje. Patariama skaityti popierines knygas vietoje elektroninių.

Specialiais mankštos pratimais lavinami ne tik akių raumenys, bet ir visas regos organas. Jie visiškai paprasti: kreipkite akių žvilgsnį maksimaliai iš kairės į dešinę, tada aukštyn žemyn, po to ratu ir galiausiai sukite „aštuoniukes“. Kartokite kiekvieną pratimą po kelis kartus, iš pradžių 1-2 kartus, po truputį didinkite krūvį iki 8 pakartojimų.

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"