Loading the content... Loading depends on your connection speed!

+ 370 5 2120012 Užsisakyti skambutį

Perskambyti telefono numeris
(darbo dienos 9:00-17:00)

Kaip į Jūs kreiptis

You are on the site over 5 minutes and still
nothing selected. Consultant can
call you back and help with the choice.

Ar norite gauti informaciją apie naujienas ir akcijas el. paštu?

El. pašto adresas

* Pažadame ne siųsti Jums ‚spam

žarnynas

Virškinimo sistemos programa

Apgalvotas ir visapusiškai prieinamas sveikatos stiprinimo būdas yra populiari keturių etapų programa 4 R®. Ši programa normalizuoja žarnyno darbą ir susideda iš eilės etapų. Programa buvo sukurta Funkcinės medicinos institute (JAV) ir sėkmingai plėtojama daugelyje šalių. Žarnyno būklė lemia viso organizmo sveikatą, o virškinimo trakto sutrikimai masiškai ir visapusiškai sukelia sveikatos sutrikimus.

Būtinos sąlygos virškinimo trakto normalizavimui:

 • Pašalinti patogeninę arba sąlyginai patogeninę florą, išvalyti žarnyną nuo parazitų, grybelių ir pelėsių. I. Remove – šalinimas,valymas
 • Atstatyti žarnyno gleivinę. II. Regenerate – atstatymas
 • Normalizuoti skrandžio sulčių sekreciją. III. Replace – pakeitimas,papildymas
 • Apgyvendinti naudingąją mikroflorą. IV. Reinoculate – apgyvendinimas

I.Šalinimas

4 R® programoje šis etapas yra pradinis ir pagrindinis. Bakterijos, virusai, grybeliai, parazitai gyvybinių funkcijų procese išskiria toksines medžiagas, kurios pažeidžia skrandžio ir žarnyno gleivinę, sukelia uždegimą ir padidėja žarnyno pralaidumas. Turint alergiją maistui, atsiranda chroniškas žarnyno dirginimas. Atsiradę uždegimo židiniai ir padidėjęs žarnyno gleivinės pralaidumas iššaukia didžiulį toksinų antplūdį į kraują, tuo apnuodydamas visą organizmą. Šalinimo funkcija – stimuliuoti žarnyno veiklą, kuri sumažina kenksmingų medžiagų įsisavinimą. Norint pasiekti tinkamų rezultatų, turi būti pakeista mityba, taikomos eliminacinės dietos, maistas turi papildytas fitonutrientais, kurie turi antimikrobinių, antivirusinių ir antiparazitinių savybių, medžiagų palaikančių imunitetą, pavyzdžiui, cinkas, vitaminas C, laktoferinas ir maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug netirpių ir tirpių skaidulų: nesmulkinti grūdai, daržovės ir vaisiai, izoflavonai, jogurtas, vynuogių sėklos, įvairių rūšių augalinis aliejus iš sėklų ir kauliukų. Maistinės medžiagos, įskaitant augalinės kilmės medžiagas, atitinkančios balanso 1 ir 2 detoksikacijos etapus yra žalioji arbata, elaginė rūgštis, chlorofilas ir N- acetilcisteinas.

II. Atstatymas

Virškinimo trakto gleivinė yra svarbi įvairių medžiagų įsisavinimui ir šalinimui. Gleivinė turi griežtai reguliuoti, kurios medžiagos gali patekti į kraują kurios ne. Egzistuoja ir kita medžiagų grupė, kuri negali patekti į kraują ir turi būti pašalintos iš organizmo. Todėl virškinimo trakto gleivinės būklė turi didelę įtaką žmogaus sveikatai. Daugiau nei pusė organizmo imuninių ląstelių yra žarnyne, todėl atsiradusi žarnyno patologija turi įtakos organizmo imuninei sistemai. Po žarnyno infekcijų, kai nustatytas „nesandarus žarnų“ sindromas, esant absorbcijos sutrikimams, kai taikoma chemoterapija bei spindulinė terapija būtina atstatyti, virškinimo trakto gleivinę, vartojant nesteroidinius hormonus.

Būtina:

 • Atstatyti žarnyno vientisumą ir virškinimo trakto gleivinės imunitetą.
 • Aprūpinti gleivinę maistinėmis medžiagomis (nutrientais), gijimo proceso palaikymui.
 • Teikti substratus, kurie selektyviai stimuliuotų naudingos floros augimą.
 • Normalizuoti žarnyno imuninę reakciją ir limfinio audinio funkcijas, susijusias su žarnynu.
 • Sumažinti žarnyno pralaidumą.
 • Gaminti virškinimo sultys.
 • Palaikyti tinkama tulžies išskirimą, kuris sutrinka po cholecistektomijos ar tulžies pūslės funkcijų sutrikimo, kuris turi įtakos riebalų virškinimui ir žarnyno veiklai.

Šiuos procesus teigiamai veikia kartus maistas ar kartūs prieskoniai. Tulžis slopina patogeninės floros augimą, nepakenkiant naudingajai florai.

III. Pakeitimas, papildymas

Tinkamą virškinimo trakto veiklą palaiko reikiamas druskos rūgšties kiekis, tulžis ir fermentai, kurie patenka į žarnyną. Normali jų koncentracija neleidžia daugintis patogeniniams mikroorganizmams, slopina bakterijų ir grybelių augimą žarnyne. Pagrindinė jų funkcija – maisto skaidymas, fermentacija ir jo įsisavinimas. Pažeidus šiuos procesus padidėja antigeninė organizmo apkrova, kuri palaiko patologinius procesus. Virškinimo trakto palaikymui gali būti naudojami augalinės ir gyvulinės kilmės fermentai, kartūs prieskoniai, sultingos, prieskoninės ir aromatinės žolės.

IV. Apgyvendinimas (mikrofloros atkūrimas)

Žarnyno ir viso organizmo veiklai būtina reikiama mikroflorą. Tinkama mikroflora – tai mikroorganizmų visuma būtina žmogaus organizmui ir yra svarbiausia sąlyga gerai sveikatai palaikyti.
Naudingi mikroorganizmai užtikrina tinkama žarnyno gleivinės būklę, jos imunines funkcijas, dalyvauja virškinime, žarnyno vitaminų sintezėje, hormonų apykaitoje ir kitose gyvybiškai svarbiose procesuose.

Korekcijos būdai :
1. Tiesioginis mikrofloros atkūrimas.
2. Netiesioginė pagalba atkuriant mikroflora – FOS, inulinas ir kiti nevirškinami oligo – ir polisacharidai. Taip pat mikrofloros atkūrimui naudingi termiškai neapdoroti maisto produktai: jogurtas, sūris, gira, rauginti kopūstai, šparagai, artišokai, cikorijos, grybai.

Kada galite įtarti sutrikimus žarnyno mikroflorai?

 • Atsiradus įvairiems ir daugialypiams sveikatos negalavimams.
 • Esant sunkiai pagydomiems virškinimo organų, sąnarių, odos lėtinėms ligoms, alergijoms, infekcijoms, galvos skausmams, medžiagų apykaitos sutrikimams.
 • Paūmėjus lėtinėms ligoms.
 • Dažnos ūminės virusinės kvėpavimo takų infekcijos.
 • Esant lėtiniam nuovargio sindromui.

 

Taip pat skaitykite:

http://neovital.lt/straipsnis/zarnyno-mikroflora-disbioze-viduriu-uzkietejimas-ir-ju-poveikis-bendrai-zmogaus-sveikatai/

http://neovital.lt/straipsnis/maistiniu-skaidulu-sveikatingumo-galimybes/

http://neovital.lt/straipsnis/maistines-skaidulos-ir-sveikata/

http://neovital.lt/straipsnis/sveika-mityba-tai-fantastika-ar-butinybe/

Komentarai yra uždaryti.

Mūsų svetainė palaiko mobilųjį internetą ir įrenginius "Android" ir "iOS"